O nás

Vítejte na našich stránkách
Jsme malý klub přátel révy vinné – nebo chcete-li spolek vinařů – v Kloboukách u Brna,  někteří pokračují v zaběhnuté tradici po svých předcích, jiní třeba teprve začínáme poznávat krásu moravských vinic.
Společnou máme chuť a vášeň pro naši révu, vinohrad a samozřejme pro naše vína (buď pro osobní spotřebu, nebo i pro naše podnikání).
Snažíme se propagovat naši práci a produkty (převážně naše vína) i širší veřejnosti, mimo spolky zahrádkářů či mimo oblastní výstavy vín.
I s ohledem na naši snahu zachovávat tradiční technologii (postupy výroby i práci ve vinicích) se samozřejmě snažíme i o využívání moderních technologií
(kupř. řízené kvašení v domácích podmínkách pomocí relulátorů teploty nebo teplovzdušných ohřívačů – klimatizačních jednotek)
Důležitými prvky v našich technologických postupech má samozřejmě také sledování růstu révy a zrání hroznů, stanovení vhodné doby aplikace povolených přípravků – převážně v minimální možně míře a s preferencemi k používání klasických ochranných prosředků na bázi síry a měďi, selekce násadby nebo měření zralosti přímo na vinohradech a následné stanovení doby sběru a výběru hroznů, ošetření mladého vína a školení v moderních nádobách.

Komentáře jsou vypnuty.